Horní menu

Drobečková navigace

Aktuality > Články > Klíčem k úspěchu je kvalitní obsah webu

Klíčem k úspěchu je kvalitní obsah webuMnoho studií prokázalo, že lidé čtou obsah webových stránek jinak než knížku, či jiný souvislý text. Knihu zpravidla čteme od začátku do konce a jednotlivé kapitoly nepřeskakujeme.

Přesně opačným způsobem pročítáme webové stránky. Téměř nikdy nepřečteme celý web a už vůbec ne od začátku do konce. Naopak, přeskakujeme z jedné stránky na druhou a vybíráme si jen informace, které nás na první pohled zaujmou.

V komerčním sektoru to platí dvojnásob. Hledáme-li dodavatele pro zboží či službu, snažíme se, mnohdy ve spěchu, získat velmi konkrétní informace. Nic jiného nás nezajímá, naopak nás nadbytečný obsah rozptyluje.

Chcete-li získat pozornost potenciálního zákazníka, musíte:

  • Vědět co přesně zákazníka zajímá.
  • Zvýraznit klíčovou informaci.
  • Odstínit informace, které nejsou pro získání pozornosti určené.
  • Umět měřit a vyhodnocovat jak zákazníci na Vaše texty reagují.

Vytvoření kvalitního obsahu webu je klíčovým aspektem pro dosažení úspěchu na Internetu. Je to činnost poměrně obtížná, ovšem výsledek jednoznačně stojí za to.

Poradíme Vám

Uvažujete o úpravě obsahu Vašich webových stránek? Rádi Vám pomůžeme. Obraťte se na nás pomocí níže umístěného formuláře a my Vám poradíme jak obsah stránek vylepšit, aby byly Vaše webové stránky obchodně úspěšné.