HOTLINE+420 606 230 000 Webmail Antee.cz Návodový web
Drobečková navigace

Aktuality > Články > ANTEE radí: povinný obsah firemních webů dle zákona

ANTEE radí: povinný obsah firemních webů dle zákonaVážený zákazníku,

velice si vážíme Vaší důvěry projevené využíváním našeho webového řešení. Naší snahou je neustálé zlepšování námi poskytovaných služeb a k tomu patří sledování technologických, grafických, marketingových, ale i legislativních novinek.

Legislativa webových stránek se dostává v posledních letech stále více do popředí, proto bychom Vás chtěli upozornit, že podle § 7 zákona č.90/2012 Sb., o obchodních korporacích, mají obchodní společnosti (a.s., s.r.o., družstva apod.) provozující své webové stránky povinnost na těchto stránkách umístit stejné údaje, které je podnikatel povinen uvádět na obchodních listinách. Dle § 435 nového občanského zákoníku podnikatel musí uvádět na obchodních listinách své jméno a sídlo.

1. Podnikatelé

Podnikatel zapsaný v obchodním rejstříku uvede na obchodní listině též údaj o tomto zápisu včetně oddílu a vložky; podnikatel zapsaný v jiném veřejném rejstříku uvede údaj o svém zápisu v daném rejstříku. Podnikatel nezapsaný ve veřejném rejstříku uvede údaj o svém zápisu do jiné evidence. Byl-li podnikateli přidělen identifikující údaj, uvede i ten. Dále je třeba uvádět identifikační číslo (IČ).

Za porušení povinností uvádět na obchodních listinách stanovené údaje, může být podnikateli uložena pokuta až do výše 50.000 Kč nebo zákaz činnosti až na dobu jednoho roku (§ 24 zákona o přestupcích).

Co se týče formy, tak ta není stanovena, ale dle zákona o obchodních korporacích by měly být informace dostupné jednoduchým způsobem po zadání webových stránek. Bylo by vhodné tyto informace uvádět tam, kde jsou informace o společnosti.

2. Akciové společnosti

Situace u akciových společností je o poznání složitější. Kromě výše uvedeného mají povinnost na webové stránky umístit pozvánku na každou svolanou valnou hromadu. Tato pozvánka musí být na internetu dostupná nejméně 30 dní před konáním valné hromady.

Akciovým společnostem, které tak neučiní, hrozí nejen pokuta až 100 tisíc korun, ale především zneplatnění jejich valné hromady.

V případě jakýchkoliv nejasností ohledně povinně zveřejňovaných informací se neváhejte obrátit na naše regionální zástupce, nebo technickou podporu (ipo@antee.cz, 606 230 000).

Za tým ANTEE
Bc. Hana Řeháková
Obchodní ředitelka
Email: obchod@antee.cz
Web: www.antee.cz


Menu

Žádná aktualita k zobrazení.

Přihlášení do IPO

Přihlášení do IPO