HOTLINE+420 606 230 000 Webmail Antee.cz Návodový web
Drobečková navigace

Aktuality > Články > Dostali jste nabídku na internetové služby? ZDARMA Vám řekneme, jestli se vyplatí

Dostali jste nabídku na internetové služby? ZDARMA Vám řekneme, jestli se vyplatíNa trhu se pohybují jak profesionálové, tak firmy, které nepomohou, a naopak své zákazníky připraví o peníze. Pro laika je velmi těžké rozeznat, kdo je kdo, a proto nabízíme následující:

Pokud dostanete nabídku na jakékoli internetové služby, zdarma posoudíme, zda pro Vás bude přínosná. Jsme odborníci a spolupráce s našimi klienty si vážíme – nechceme proto, abyste zbytečně utráceli svoje finance za něco, co nemá smysl.

Tady jsou příklady „výhodných nabídek“, s nimiž se v praxi můžete setkat:

Direct mail

Nabídka zní – za odeslání mailu zaplatíte kolem deseti tisíc korun a získáte řádově tisíce návštěvníků webu.

V čem je problém? Tito návštěvníci se na Vašem webu moc nezdrží. V jednom z případů, který jsme sledovali, byla průměrná doba návštěvy pouhých 6 vteřin, což znamená, že lidé pouze klikli na odkaz, aby dostali avizovanou odměnu. Pak hned odešli, aniž by je zajímalo, co firma nabízí. Pouze pár desítek z nich si stránky skutečně prohlédlo, nikdo si ale daný produkt neobjednal.

K čemu ještě došlo? V tomto případě měla celá akce další negativní efekt, a to znehodnocení remarketingové kampaně. Ve statistice návštěvnosti se totiž objevili i ti, kteří o dané zboží neměli zájem.

Garance pozic

Může se jednat o další neseriózní nabídku, která se objevuje velmi často. Firma garantuje, že se budete po zadání vybraného klíčového slova zobrazovat ve vyhledávačích na přední pozici. Cena bývá kolem 3 tisíc měsíčně.

V čem je problém? Je velmi pravděpodobné, že se pracuje se zakázanou optimalizační technikou zvanou linkfarma, kdy se ze dne na den na mnoha různých stránkách objeví zpětný odkaz na Váš web.

K čemu dojde?  Na Seznamu se sice dostanete na přední pozici, bude to ale jen na krátkou dobu a navíc může dojít k penalizaci stránek. To znamená, že se ve vyhledávači přestanou zobrazovat úplně. Odstranění této penalizace znamená několik měsíců práce a poměrně velké náklady.

Zápis v neznámém katalogu

Další z internetových lákadel, která nefungují. Za roční zápis do „katalogu“ zaplatíte částku od 2 do 15 tisíc a někdy i větší, jenže Vám to nemusí přinést efekt.

V čem je problém? Návštěvnost neznámého katalogu je velmi malá až nulová. Nabízející obvykle argumentuje tím, že Váš web zapíše do velkého množství různých katalogů, jenže na co to je, když jde o katalogy nekvalitní? Návštěvnost webu se tím rozhodně nezvýší.

K čemu ještě dochází? Pokud se někdo přesto na stránky z katalogu proklikne, je tato návštěva (vzhledem k celkovým nákladům) drahá. Návratnost umíme jednoduše spočítat – u jedné z těchto neprofesionálních katalogových akcí vycházela cena jedné návštěvy na 235 Kč. U PPC kampaní (Pay Per Click) se přitom klienti běžně dostávají na 2,50 Kč za návštěvu. 

Jak poznáte seriózní firmu?

Podle celé řady znaků, mezi ty nejdůležitější však patří to, že má firma výsledky své práce podložené přesnými statistikami. Společnost Antee pracuje vždy profesionálně a umí to i doložit součástí každého projektu je i výpočet návratnosti. 

Jsme Vám k dispozici

Pokud si nejste jisti, zda je nabídka, kterou jste obdrželi, opravdu výhodná, kontaktujte nás, zdarma Vám poradíme. Rádi Vám také připravíme individuální marketingový nástroj a – jak už bylo řečeno – také vyhodnotíme, co Vám přinesl.  

Máte další otázky? Neváhejte nás kontaktovat. Vše s Vámi rádi probereme osobně.

Za tým ANTEE
Miroslav Náprava
Marketingový ředitel
Email: onlinemarketing@antee.cz
Web: www.antee.cz 


Menu

Žádná aktualita k zobrazení.

Přihlášení do IPO

Přihlášení do IPO